Micah Bass, který nedávno otevřel noční klub Revere, řekl, že mu Mateen na facebooku poslal žádost o přátelství. "Neustále dostávám takové žádosti od účinkujících a možných hostů, kteří se chtějí pobavit a strávit čas s rodinou a přáteli," uvedl.

Bass již vše oznámil Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI), který se případem zabývá. Řekl také, že prověřuje záznamy ze svých bezpečnostních kamer, aby ověřil, zda Mateen v uplynulých týdnech klub osobně nenavštívil, aby si zmapoval situaci.

Někdejší orlandský policista ve výslužbě James Copenhaver, který spolupracoval i s FBI, v rozhovoru s East Orlando Post řekl, že nevylučuje, že si Mateen před uskutečněním masakru velmi podrobně prohlédl několik nočních klubů.

"Můj výcvik a zkušenosti mě vedou k závěru, že střelec si prověřoval gay kluby tím, že se na sociálních sítích spřátelil s majiteli gay podniků v oblasti Orlanda, s personálem či dokonce se zákazníky," tvrdí Copenhaver. "Naznačuje to, že se připravoval, shromažďoval informace, aby zjistil, ve kterém klubu bude po jeho teroristickém útoku nejvíce obětí," dodal.