Potvrdit to mohou například obyvatelé jihoruského Stavropolu, kteří použili hlavu státu, zcela zřejmě bez jeho vědomí, k záchraně lesa. Místní úřady se totiž rozhodly pokácet lesopark a na jeho místě postavit obytnou čtvrť. Začali již porážet stromy. Někteří obyvatelé se ale proti tomu začali bouřit a přemýšleli, jak ničení stromů zabránit. Potom je napadlo pověsit na stromy fotografie prezidenta Vladimira Putina.

Doufali, a ukázalo se, že oprávněně, že na strom s prezidentovou podobiznou si nikdo nedovolí vztáhnout ruku. "Starosta ve Stavropolu neustále říká, že podporuje prezidenta. Mysleli jsme si, že se jeho lidi nedovolí dotknout (podobizny) Vladimira Vladimiroviče," řekla listu Izvěstija jedna z aktivistek Olga Gavričová.

"A skutečně - dřevorubci kácejí jen ty stromy, na nichž fotka Vladimira Vladimiroviče není. Když na stromě je, mají strach a vyhnou se mu," doplňuje ji další obyvatelka Inna Bakulinová. Obyvatelé města pro jistotou každý večer v lese hlídkují a kontrolují, jestli se někdo nesnaží fotografie prezidenta odstranit.