Francouzská prokuratura školáka obvinila z napadení. Incident si ostatní spolužáci natočili a nahráli na sociální sítě. Hříšník uvedl, že se jednalo o vtip. Dle svých slov nevěděl, že si ho ostatní natáčejí.

Na videu student učitelce vyhrožuje, aby jej v registru (obdoba třídní knihy) označila jako přítomného. Učitelka se jej snažila ignorovat. „Napsala jste mě jako chybějícího. Napište mě jako přítomného,“ křičel žák na učitelku a mířil na ní plastovou pistolí.

Tweet: Incident ve škole v Paříži

List Le Parisien uvedl, že student přišel do hodiny pozdě, učitelka jej proto zapsala, že v hodině chyběl.

Škola má učit k respektu

K činu se vyjádřil i francouzský ministr vnitra Christophe Castaner a prezident Emmanuel Macron. „Škola je zrcadlo republiky, je to místo, kde se učíme k republice respektu,“ prohlásil Castaner během návštěvy policejní stanice na východě Paříže. Macron ve svém tweetu incident označil za „neakceptovatelný“.

Učitelka Didier Sablicová, která ve škole učí po 25 let uvedla pro list Le Monde, že se s podobným chováním zatím nesetkala. K incidentu došlo minulý čtvrtek ve škole Edouard-Branly v Creteil na předměstí Paříže. Otevřel tak téma násilí na školách na předměstí velkoměsta.