Podle informací, které televizi CNN poskytli právní zástupci odsouzené teenagerky, vyzval navíc soud její rodinu, aby zaplatila 337 tisíc súdánských liber (zhruba 415 tisíc korun) rodině zabitého muže. Právníci Núry Husajnové se chtějí odvolat jak proti pokutě, tak proti vynesenému trestu pěti let vězení. 

Dívka sama uvedla, že ji rodina nutila provdat se už v jejích patnácti letech, ale dovolila jí dokončit školu. Když si o tři roky později musela vzít svého rodinou vybraného partnera, chtěl s ní okamžitě po svatbě spát, a když ho "na svatební cestě" odmítla, tak ji znásilnil za pomoci dalších členů své rodiny, kteří ji přidržovali. O den později ji chtěl podle jejích slov znásilnit znovu, a tehdy ho bodla. Pak utekla ke svým rodičům, kteří ji ale namísto podpory vydali policii. 

Husajnová dále konstatovala, že k životu se zmíněným mužem byla donucena a že na protest odmítala v prvních dnech nechtěného společného života jíst a vycházet z pokoje. 

"Devátý den přišli jeho příbuzní a jeho strýc mi nařídil, abych šla do ložnice. Řekla jsem ne. Tak mě tam odtáhl za ruku. Manželův bratranec mi dal facku. Všichni společně mi pak roztrhali oblečení, jeho strýc mě držel za nohy a další dva mi drželi ruce. On se svlékl a znásilnil mě, i když jsem plakala a křičela. Když konečně odešli, zůstala jsem ležet nahá a krvácela jsem," popisovala Núra.

Další den se muž do ložnice podle jejích slov vrátil. "Popadl mě, hodil mě na postel a snažil se do mě vniknout. Bránila jsem se a přitom jsem pod polštářem nahmátla nůž. Začali jsme se o něj rvát. Pořezal mě na ruce a trochu na rameni," uvedla k dalším událostem. V sebeobraně ho prý pak bodla.

Soud se k její verzi nakonec přiklonil. Klíčové přitom bylo to, že přijal její argument, že našla nůž pod polštářem a nepřinesla si ho z kuchyně, což původně tvrdila súdánská prokuratura.

Případ vyvolal mezinárodní pobouření, po vynesení původního rozsudku trestu smrti se ve prospěch dívky angažovala například mezinárodní organizace Amnesty International a řada dalších světových institucí.

V Súdánu je legální věk pro uzavření manželství deset let. Znásilnění manželem není podle súdánského práva trestný čin.