Diplomaté obou zemí se na termínu příštího summitu domluvili během jednání na vysoké úrovni v demilitarizovaném pásmu, které dělí korejský poloostrov na severní a jižní část. Jednání navrhla severokorejská strana krátce poté, co se ohradila vůči sankcím ze strany Spojených států amerických.

„Jednání mezi oběma zeměmi by mohla přínést odpověď na přání našich občanů. Blíží se éra, kdy budeme postupovat ruku v ruce namísto toho, abychom si vzájemně překáželi,“ uvedl vedoucí delegace Severní Koreje Ri Son-gwon. Podle jihokorejského ministra pro sjednocení Čo Mjong-kjona je důležité, aby si obě země zachovaly stejný pohled na věc.

Jednání Kim Čong-una s Mun Če-inem by se podle The Strait Times mělo zaměřit na téma likvidace jaderných zbraní na korejském poloostrově i uzavření mírové smlouvy, která by měla po dlouhých 65 letech definitivně uzavřít korejskou válku. Boje sice skončily podepsáním příměří v roce 1953, válka však nikdy nebyla oficiálně ukončena.

Na návštěvě jihokorejského prezidenta v hlavním městě Severní Koreje se obě hlavy státu předběžně domluvily již na svém historicky první setkání. K němu došlo v dubnu letošního roku v jihokorejské části vesnice Pchanmundžom, která je součástí demilitarizovaného pásma.

Podruhé se v Pchanmundžomu dvojice státníků sešla o měsíc později, tentokrát v části ležící na území Korejské lidově demokratické republiky. Kim a Mun se tak v září sejdou již potřetí během letošního roku.

Mun Če-in navštíví severokorejské hlavní město poprvé od října 2007, kdy se zúčastnil jednání v rámci druhého mezikorejského summitu. V té době působil jako náčelník štábu prezidenta Ro Mu-hjona.