Pokud se najde šťastlivec, který bude ochoten za unikátní plavidlo zaplatit částku dvanáct až čtrnáct miliard korun, již za pár let by se mohla po mořích plavit loď, která vypadá jako mořská příšera. Unikátní design superjachty, která dostala název Zion, nyní představilo indické designérské studio Bhushan Powar Design. „V posledních letech jsme viděli různé výstřední návrhy jachet, inspirovaných vesmírnými loděmi, žraloky, postapokalyptickými filmy či origami. Nový koncept indického studia ale patří mezi nejpoutavější,“ zhodnotila stanice CNN.

Superjachta Royal Aplha One, kterou navrhlo italské studio Lazzarini Design má futuristický tvar i netradiční zbarvení.
Italové navrhli loď, která se neztratí ani ve sci-fi filmu. Připomíná kapsuli

Superjachta s délkou 110 metrů připomíná na první pohled rybu či mořskou příšeru. „Dominantou je pak úžasná skleněná kupole, která vypadá jako gigantické oko či černá díra,“ píše CNN.

Právě rybí oko představuje hlavní pozorovatelnu, odkud se pasažéři budou moct nerušeně kochat pohledem na oceán. Motiv ryby přitom nezvolil tým designérů náhodou. „Koncepty studia jsou podle jeho zakladatele Bhushana Powara výrazně inspirovány Arabským mořem,“ zmiňuje CNN.

Ryba s heliportem a terasami

Štíhlé tělo superjachty ovšem nabízí mnohem víc než jen netradiční a na první pohled ohromující zevnějšek. Uvnitř její příští majitel a jeho hosté najdou veškeré vymoženosti, které lze od plavidla tohoto typu očekávat. „Kromě kupole, která je jednoznačně jeho dominantou, bude mít Zion také takzvaně nekonečný bazén s proskleným dnem. Mezi jednotlivými palubami se pak cestující svezou skleněným výtahem,“ zmiňuje CNN.

Na vrchní palubě, která má hliníkovou konstrukci, se bude nacházet odpočinková zóna a heliport. „Spodní palubu pak má tvořit plážový klub s posilovnou a otevřený prostor, který se díky elektronicky vysouvatelným bočním terasám na každé straně snadno změní na prostorné místo pro opalování,“ konstatuje CNN.

Jmenuje se Air Yacht. Italské studio Lazzarini Design představilo superjachtu budoucnosti. Je křížencem lodě a vzducholodě, bude totiž umět plout po moři i létat. Uprostřed stroje se bude nacházet luxusní apartmán s bazénem i heliportem.
Superjachta budoucnosti. Bude plout po moři, ale i létat

To všechno si v jednu chvíli bude moct užívat více než dvacet lidí. „Dvacet hostů může být ubytovaných v deseti luxusních kajutách. Pro majitele je pak připravena královská suita na hlavní palubě. K tomu bude na plavidle připraven prostor pro více než dvacetičlennou posádku,“ zmiňuje web studia Bhushan Powar Design.

Loď, jejíž odhadovaná cena se pohybuje v rozmezí 500 až 600 milionů dolarů (zmíněných zhruba 12 až 14 miliard korun), se ale zatím nachází jen na papíře. Než totiž začne její stavba, bude se muset najít zájemce o koupi. Ani pak přitom ještě není jisté, za jak dlouho by se dostala na moře. „Zakladatel studia Bhushan Powar přiznává, že hodně času ještě zabere výzkum, který ukáže, zda je v současnosti navržená podoba lodě vůbec realizovatelná. Ovšem přesto, že je Zion nyní stále pouze konceptem, Powar věří, že se jednoho dne stane realitou,“ uzavírá CNN.