V pátek večer zastavilo před sídlem Alžběty II. auto. Tři policisté hlídkující u Buckinghamského paláce si ihned všimli, že uvnitř sedí muž a má zbraň – nůž s přibližně metr dlouhou čepelí. Rozhodovali se zasáhnout. Dva z nich vyrazili do akce. Ale řidič se začal bránit a způsobil oběma zasahujícím mužům zákona zranění. Naštěstí jen na pažích a nijak nebezpečná. Muž s dlouhým nožem při zásahu podle tvrzení britské policie křičel "Alláhu akbar".

I šestadvacetiletý útočník po zákroku policistů utrpěl také šrámy a musel být ošetřen přivolanými zdravotníky. Podobně jako v Bruselu, tak i londýnský čin byl označen policisty za teroristický. V Buckinghamském paláci se v době incidentu nenacházel žádný z členů britské královské rodiny.

Mluvčí paláce uvedl, že letní otevírací doba královské rezidence se nemění a návštěvníci mohou absolvovat prohlídky sídla královny jako obvykle.

Ke střetu s ozbrojeným mužem došlo u kruhového objezdu v blízkosti Spur Road, který je na rohu plotu Buckinghamského paláce. Došlo k němu ve 20:35 londýnského času. Policisté zasáhli velice rychle, takže nedošlo ke kontaktu pachatele s veřejností.

Podle očité svědkyně Kiany Williamsové byla na místě události kromě osobního vozu i policejní dodávka. Osobní vůz podle ní mířil právě k policejnímu autu. „Policisté se snažili muže vyprostit z auta, velmi rychle přijížděly další policejní automobily,“ uvedla svědkyně. Viděla i zranění obou policistů, ale nejednalo se prý o nic nebezpečného, alespoň na pohled.

Jiný svědek řekl stanici BBC, že v prvním okamžiku si myslel, že muž, který se bránil zatčení, má v autě meč.