Jako první vstoupili do roku 2019 v ostrovním státě Samoa a také na tichomořském Vánočním ostrově (Kimitimati), který je součástí republiky Kiribati, a to v 11:00 SEČ. O hodinu později přivítali nový rok také obyvatelé Nového Zélandu.

Novoroční oslavy již vyvrcholily také v Austrálii. S úderem odpolední druhé hodiny středoevropského času ozářila pyrotechnika oblohu hlavního města Canberry či metropolí Melbourne a Sydney. O půl hodiny později přivítali Nový rok obyvatelé Adelaide a za další půlhodinu propuklo veselí v Brisbane.
Ve čtyři hodiny odpoledne přivítal příchod nového roku ohňostroj spojený s hudebním koncertem také v severokorejském Pchjongjangu. Oslavy již proběhly také v jihokorejském Soulu či na japonských ostrovech.
Ani nedávné řádění živlů nezabránilo v přivítání roku 2019 obyvatelům Filipín. Ohňostroj v hlavním městě Manile sledovaly v 17:00 SEČ desetitisíce lidí. Novoroční oslavy však na Filipínách provázela zranění. Ministerstvo zdravotnictví zaznamenalo více než 50 poranění způsobených pyrotechnikou.
Světelnou show si již užili také obyvatelé Hong Kongu, Singapuru. Ačkoli čínský Nový rok nastane teprve v únoru, ve většině velkých měst se slavilo i v pondělí. Odpočítávání proběhlo například v Pekingu či Šanghaji.

S úderem šesté hodiny překročila pomyslnou hranici mezi dvěma roky také Indonésie či Vietnam. V thajském Bangkoku se v pondělí koná hned několik hudebních akcí, na kterých si účastníci mohou vychutnat elektronickou a taneční hudbu či hip-hop.
Blížící se půlnoc posouvá do roku 2019 stále větší část Země. Příchod nového roku oslavili v 19:00 obyvatelé Bangladéše, Indie nebo Kazachstánu. Po dvacáté hodině pak nový rok přivítali také obyvatelé Pákistánu a Afghánistánu.
Arabské rekordy
Ve velkém stylu pojali oslavy příchodu nového roku v hlavním městě Spojených arabských emirátů Abú Zabí, kde se rozhodli pokusit se o zápis do Guinessovy knihy rekordů. Tamní ohňostroj měl být tou vůbec nejdelší pyrotechnickou sekvencí v historii.
Pozadu však nezůstalo ani nejlidnatější město SAE Dubaj, i zde patřil letošní ohňostroj k těm vůbec nejvelkolepějším, o zápis do Guinessovy knihy se však postarala nejvyšší obytná stavba světa Burdž Chalífa, čerstvě budova s největší plochou fasády osvětlenou LED světly.
Ještě před Českou republikou přivítaly rok 2019 také další země Blízkého východu, jako například Írán, ale i Rusko, Řecko, Rumunsko nebo Jihoafrická republika. S úderem půlnoci propukly oslavy na většině území Evropy. V německém Berlíně se u slavné Braniborské brány shromáždily desetitisíce lidí. Oslavy nového roku provázela zvýšená pohotovost, jen v srdci hlavního města hlídkovalo podle agentury AP na 1,3 tisíce policistů.
Bezpečnostní opatření
V duchu přísných bezpečnostních opatření se nesly také novoroční slavnosti ve Francii. Po celé zemi bylo rozmístěno přes 147 tisíc příslušníků bezpečnostních sil. V Paříži policisté ohradili přístup k třídě Champs-Élysées a každému, kdo se chtěl oslav zúčastnit, prohledali v obavách z násilí, terorismu i neohlášených protestů tašky a batohy. Členové protivládního hnutí žlutých vest podle AP na sociálních sítích vyzývali ke „slavnostním“ demonstracím.
Ještě před příchodem Nového roku ozářila Vítězný oblouk světelná show, jejímž tématem bylo bratrství. S úderem půlnoci se pak Pařížané dočkali tradičního slavnostního ohňostroje.

O hodinu později než většina Evropy přivítali rok 2019 obyvatelé Portugalska, Irska, Islandu a především Velké Británie. Půlnoc tamního času odbil v Londýně zvon Big Ben ve stejnojmenné věži Westminsterského paláce a zahájil velkolepé pyrotechnické představení v blízkosti kola London Eye.
Americké oslavy
Ve tři hodiny ráno propukly oslavy nového roku také na území Jižní Ameriky. Pláž Copacabana v brazilském Rio de Janeiru zaplnily více než dva miliony lidí, pro které byla nachystána čtrnáctiminutová ohňostrojová podívaná. Poslední noc roku 2018 provázely vysoké teploty, dosahující až 30 stupňů Celsia. Řada Brazilců si tak neodpustila koupel v oceánu.
Čtvrtá hodina se nesla ve znamení vítání nového roku v Argentině, Chile či Paraguayi, hodinu poté pak propukly oslavy také ve Venezuele, Bolívii, Dominikánské republice, ale také Kanadě. V šest hodin odstartovalo veselí i na východním pobřeží Spojených států amerických.
Ani hustý déšť neodradil davy lidí, které se shromáždily na náměstí Times Square, kde v předvečer oslav vystoupila řada amerických hvězd v čele se zpěvačkou Christinou Aguilerou. I zde provázela novoroční slavnosti zvýšená bezpečnostní opatření. Návštěvníci se museli podrobit kontrole, zda u sebe nemají zbraně.
Newyorští policisté původně zamýšleli k dohledu nad davem lidí použít drony, jejich plán však zhatilo nepříznivé počasí. To naopak uvítali zejména drobní prodejci. Z bezpečnostních důvodů byly během oslav zakázány deštníky, účastníci proto ve velkém nakupovali igelitová ponča, jejichž cena se vyšplhala až na deset dolarů (přibližně 224 korun).
S každou další hodinou se novoroční linie posouvá stále více na západ USA. Oslavy vyvrcholily úderem deváté na západním pobřeží velkolepými akcemi v Los Angeles či San Franciscu. Město hříchu Las Vegas přichystalo statisícům obyvatel i návštěvníků osmiminutový ohňostroj, kterému předcházela vystoupení takových hvězd, jako Lady Gaga, Céline Dion nebo Gwen Stefani.
„Žádné město na světě to neumí tak, jako Las Vegas, proto se tomu říká americká párty,“ řekl hlavní pořadatel novoročních oslav Lawrence Weekly. Ty podle AP přijdou centrum hazardu na astronomických 403 milionů dolarů, v přepočtu více než devět miliard korun.
Slavit se bude do úterního odpoledne
Jako poslední z pevninských států USA přivítala rok 2019 Aljaška, a to v 10:00 SEČ. Jedenáctá hodina posunula do nového roku také obyvatele Havajských ostrovů včetně hlavního města Honolulu.
Nejdéle si na novoroční přípitek počkali obyvatelé souostroví Americká Samoa, kde nastal až v úterý ve 12:00 SEČ. Zdaleka ne všude ovšem vycházela půlnoc ve vztahu k SEČ na celou hodinu. V Teheránu například nastal první den nového roku ve 21:30 SEČ.
Půlnoční oslavy na Zemi kvůli místním administrativním úpravám a časovým vyrovnáním skončily v úterý úderem 13:00 SEČ. Posledním místem planety, které vstoupilo do nového roku byla dvojice neobydlených tichomořských atolů – Bakerův a Howlandův ostrov.
