Lano spojovalo dva horské vrcholy v oblasti městečka Ponteresina v kantonu Graubünden – Biancograt ve výšce 3532 metrů nad mořem a Piz Prievlus ve výšce 3582 metrů. Nock tak musel překonávat ještě výškový rozdíl 50 metrů.

Původně měl v plánu použít speciální helmu a cestu absolvovat zcela poslepu. To ale nakonec neudělal – lano prý nebylo dostatečně napjaté a intenzivně kmitalo. „Neměl jsem z toho dobrý pocit," řekl provazochodec novinářům. Ačkoli tedy Nockovi nevyšel pokus o nejdelší přechod lana naslepo a o přechod lana naslepo v největší výšce, může si nakonec jeden rekord přece jen připsat. Pravděpodobně totiž překonal primát za přechod lana v největší nadmořské výšce, což ale teprve musí přezkoumat odborníci z Guinnessovy knihy rekordů.

Nepříznivé počasí

Provazochodec se původně chystal mezi dvěma horskými vrcholy přejít v sobotu, kvůli nepříznivé předpovědi počasí však svůj pokus uspíšil. Na odvážný podnik předtím dlouho trénoval a v minulém týdnu mohla jeho snažení sledovat i veřejnost ve známém švýcarském středisku Svatý Mořic.

Nock je svými spektakulárními a nebezpečnými přechody po laně známý. Vystoupal například bez vyvažovací tyče na nosném laně lanovky na německou horu Zugspitze, přičemž na trase dlouhé jeden kilometr překonal převýšení 348 metrů. V Dolních Rakousích bez jištění vyšel s vyvažovací tyčí na horu Feuerkogel a vytvořil tak světový rekord v chůzi po laně s nejdelším konstantním stoupáním. Ze švýcarské hory Diavolezza zase absolvoval 3574 metry dlouhý sestup po kabelu lanovky 180 metrů nad zemí.