Podle zpravodajského serveru BBC se obětí útoku stal 35letý Brit Simon Nellist, který pracoval jako potápěčský instruktor. Uvedl to přítel oběti; policie zatím zemřelého neidentifikovala. Podle místních lidí chodil muž na místo, kde zahynul, plavat téměř denně.

Vláda australského státu Nový Jižní Wales uvedla, že podle odborníků plavce napadl žralok bílý dlouhý nejméně tři metry. Nezvykle brutální útok zachytily kamery. Mezi uzavřenými plážemi je i známá Bondi Beach. Na jižní polokouli je nyní léto a v oblasti Sydney se teploty pohybují kolem 30 stupňů Celsia.

Lidé na pláži v australském Sydney
VIDEO: Poprvé za 60 let. Žralok roztrhal na pláži u Sydney plavce

V blízkosti místa útoku byly nyní rozmístěny zvukové návnady na žraloky a za pomoci dronů se pátrá, zda se jedinec, který zaútočil, stále ještě pohybuje v oblasti. Nástrahy nejsou pro zvířata smrtelné, jen zvíře nalákají na konkrétní zvuk, chytí ho na háček a čidlo přivolá hlídku. Ta potom žraloka přepraví dál od pláže.

Bezpečnostní opatření


Vláda státu Nový Jižní Wales v minulých letech investovala miliony dolarů do technologií ve snaze snížit množství žraločích útoků u svého pobřeží. Pohyby žraloků sledují bezpilotní letouny a u 51 pláží státu jsou nataženy sítě, píše agentura Reuters.