E-mail adresovaný Trumpovi juniorovi, který sám zveřejnil na Twitteru, uvádí, že "korunní prokurátor Ruska" nabídl, že poskytne Trumpově kampani některé oficiální dokumenty a informace, které by očerňovaly Hillary Clintonovou a její jednání s Ruskem a byly by pro Donalda Trumpa "velmi užitečné ".

Trump junior na e-mail doslova odpověděl: "Jestli to je to, co říkáte, miluju to." Zdá se, že je to první potvrzení, že se Trumpův spolupracovník zúčastnil schůzky v očekávání, že dostane od ruských úředníků citlivé informace.

Donald Trump mladší
Trumpův syn věděl, že za informacemi o Clintonové je Kreml

Od svého zvolení byl prezident Trump zavalen obviněními, že se s pomocí Ruska pokusil sabotovat kampaň Hillary Clintonové. Sám to však několikrát odmítl a zásahy odmítla i ruská strana. V květnu ministerstvo spravedlnosti jmenovalo bývalého ředitele FBI Roberta Muellera za zvláštního vyšetřovatele, který se má zmíněnými podezřeními zabývat.

Jen před pár dny přiznal Donald Trump junior, že se dne 9. června 2016 setkal s ruskou právničkou Natálií Veselnitskou poté, co mu bylo řečeno, že má na Hillary Clintonovou citlivé materiály. Trval na tom, že advokátka mu neposkytla "žádné smysluplné informace", ale chtěl s ní mluvit o sankcích proti ruským jednotlivcům.

Veselnitská, která byla spojena s ruskou vládou, trvala na tom, že nikdy neměla k dispozici informace, které by mohly poškodit Clintonovou. Řekla, že Trump junior a dva hlavní poradci pro kampaň se s ní setkali v létě, jelikož se domnívali, že informacemi disponuje.

E-mailový řetězec, který zveřejnil Trump junior, ukazuje, že 3. června loňského roku obdržel e-mail od publicisty Roba Goldstonea, ve kterém mu Goldstone sliboval zmíněné kompromateriály.

Donald Trump mladší
Trumpovi blízcí se při kampani sešli s právničkou napojenou na Kreml