„Ahoj všichni, dnes zakládáme Right to Rise PAC, což je politický akční výbor, který podpoří kandidáty, kteří věří v konzervativní principy umožňující vzestup všem Američanům. Pokud vás to zajímá, navštivte righttorisepac­.org," uvedl Jeb Bush ve videovzkazu na Facebooku. Umístil zde také verzi ve španělštině, kterou očividně míří na početnou hispánskou menšinu.

Zpravodajská stanice Fox News označila založení výboru za nejpřímější krok, který bývalý floridský guvernér Bush dosud v cestě za svou prezidentskou kandidaturou učinil. Ke konci loňského roku již ohlásil svůj odchod ze správních rad firem i neziskových společností. Prozatím ale nepotvrdil, že v roce 2016 bude kandidovat; loni v prosinci na Twitteru pouze oznámil, že definitivní rozhodnutí padne letos.

Bush je jedním z více než desítky potenciálních republikánských kandidátů, kteří mohou usilovat o to, aby se Bílý dům po osmi letech vlády Baracka Obamy vrátil do rukou konzervativní strany. Dosud posledním republikánským prezidentem byl do roku 2009 právě Jebův bratr George.