Jde o nejtěžší boje od minulého měsíce, kdy vojsko obnovilo kontrolu nad oblastmi ovládanými rebely v hlavním městě a okolí. Syrská organizace pro lidská práva (OSDH) tvrdí, že při velké vojenské operaci u Damašku v úterý zahynuly desítky lidí. V celé zemi zemřelo ten den podle tohoto zdroje 198 osob, z nichž více než 40 na předměstí metropole. Boje v Halabu si vyžádaly životy 31 civilistů, mezi nimiž byly i ženy s dětmi.

Francie dnes přiznala, že opozici poskytla pomoc v podobě komunikačních a ochranných prostředků. Premiér Jean-Marc Ayrault řekl, že věří, že syrský prezident Bašár Asad nakonec odstoupí. Podle něj je třeba připravit předání moci. Prezident François Hollande je toho názoru, že to bez Asadova odstoupení nebude možné.

Boje v Libanonu

Syrský konflikt se promítá i do Libanonu. V Tripolisu proti sobě do úterka bojují obyvatelé dvou čtvrtí, obývaných na jedné straně alávity a na druhé sunnity sympatizujícími s opozicí. V úterý tam zemřelo šest lidí a přes 70 osob bylo raněno. Obě čtvrti odděluje jediná ulice, která dnes byla liduprázdná. Odpůrci proti sobě bojují automatickými zbraněmi, protitankovými střelami i bombami. V úterý večer zakročila armáda, která má ve svých řadách 15 raněných.

Do Turecka stále proudí další syrští uprchlíci, za minulých 24 hodin jich tam dorazilo 2500. V tureckých uprchlických táborech je na 70.000 Syřanů a Ankara dala najevo, že Turecko má kapacitu pouze pro 100.000 uprchlíků. Turecko prosazuje zřízení nárazníkového pásma na syrské straně hranice.