Prezident Bašár Asad a jeho spojenci podle nich provádějí politiku „spálené země". Politický dialog, který je nyní přerušen, používaly Damašek a Moskva podle HNC jenom k zastření „masakrů Syřanů".

Jeden z mluvčích HNC Sálim Muslát řekl, že opozice nečekala protiletadlové zbraně od americké administrativy, v níž končí prezident Barack Obama. „Počítáme s tím, že bratrské a spřátelené státy zruší embargo na dodávku moderních zbraní opozici," řekl.

Podle agentury AFP se ve Washingtonu debatuje o zbrojních dodávkách syrské opozici a někteří tamní představitelé nejsou proti tomu, aby moderní technologie opozici dodaly Saúdská Arábie a Katar. V dodávkách by mohly být přenosné protiletadlové zbraně. Stále ale existují obavy z možnosti, že se tato technika dostane do rukou extremistických skupin.

Přístup do východního Halabu

Organizace Lékaři bez hranic (MSF) dnes požádala o přístup do východního Halabu, kde je třeba pomoci ošetřovat raněné. Na místě je podle ní jenom 35 místních lékařů, kteří připadají na 275.000 obyvatel. Podle MSF jsou kolegové vyčerpaní, zdravotnická zařízení přeplněná a zdravotní služby čelí nedostatku pohonných hmot. Podle zdravotnických zdrojů z východního Halabu leží ranění před nemocnicemi a čekají, až budou ošetřeni.

Boje o tuto část města, kterou ovládá opozice, byly v plné míře obnoveny 22. září a od té doby padly stovky lidí.

Organizace syrských ochránců lidských práv (SOHR) oznámila, že dnes boje pokračovaly na frontě mezi západní a východní částí města. Podle místních koordinačních výborů, které jsou na rozdíl od SOHR na místě, povstalci bojují s armádou o přístup k největší vodárně města, která zásobuje až milion lidí. SOHR oznámila, že dnes syrská armáda a její spojenci znovu dobyli dvě města ležící severně od Hamá.