Živel, který k Ománu dorazil z jihovýchodu přes Indický oceán, udeřil především na města Súr a Rás al-Hadd na východním pobřeží a mohutnými lijáky zalil také metropoli Maskat a další blízká města. Špatné počasí, které panuje v blízkosti Ománu, je pravděpodobně také příčinou momentálního vzrůstu cen ropy.

Bouře se sice pravděpodobně vyhne ománským ropným zařízením, ale mohla by omezit lodní provoz v Hormúzském průlivu, který je vstupní branou do Perského zálivu. To by znamenalo další zvýšení cen ropy, které po počátečním nárůstu v pondělí poněkud v úterý poklesly. Ze zálivu se denně dostává 17 až 21 milionů barelů a podle analytiků by i zdržení několika tankerů znamenalo zvýšení cen. Kvůli neklidu kolem ropy vydala Saúdská Arábie jakožto největší vývozce prohlášení, v němž ujistila ropný trh, že saúdskoarabské ropné provozy tajfun zřejmě neohrozí.

Z ománského ostrova Masíra v Arabském moři, který má velmi nízkou průměrnou nadmořskou výšku, bylo evakuováno na 7 000 lidí a v některých místech na pobřeží byl vyhlášen mimořádný stav. K zajištění provizorního ubytování a zdravotních služeb byly zmobilizovány armádní a policejní jednotky, dočasné ubytování poskytnou školy. Domovy opustily i četné rodiny ve městech na pevnině. Na Masíře je jedna ze čtyř amerických leteckých základen, které jsou využívány k doplňování paliva, jako logistické zázemí a sklad, pro operace v oblasti.

Ománská televize vyzvala občany, aby zůstali doma, nevyjížděli na dálnice a v době, kdy bude vichr vrcholit, vypnuli elektrické spotřebiče. Gonu je nejsilnější tropická bouře, jaká zasáhla Arabský poloostrov od roku 1945, kdy se v této oblasti začalo s přesnou evidencí meteorologických jevů.