Podle deníku The New York Times se agenti museli vystěhovat do přívěsu na ulici, jelikož prezidentova společnost odmítla podepsat pronájem tohoto prostoru státní organizaci G.S.A., jež se stará o realitní smlouvy pro federální úřady. Zástupcům společnosti se prý nelíbila zatím neupřesněná klauzule ve smlouvě.

Agenti Tajné služby v budově působili od konce roku 2015, kdy Trump ohlásil kandidaturu na prezidenta. Většinu operací přitom řídili přímo pod Trumpovým bytem.

Donald Trump s Vladimirem Putinem
Vztahy s Ruskem jsou na nebezpečné úrovni, uvedl Trump. Kreml souhlasí

Amanda Millerová, mluvčí Trumpovy společnosti, se k samotné klauzuli nevyjádřila. Uvedla však, že obě strany se dohodly na tom, že agentura bude hledat nové prostory. "Po mnoha úvahách jsme se dohodli, že pro tajnou službu bude z finančních a logistických důvodů efektivnější pronajmout si místo jinde," napsala v e-mailu. Pamela Dixonová, mluvčí společnosti G.S.A., odmítla tuto situaci komentovat.

Mluvčí Tajné služby Catherine Milhoanová, však ve čtvrtek ujistila, že přemístění nemá vliv na jejich bezpečnostní plán. Stále doufá, že najde přijatelný prostor. "Tajná služba Spojených států nadále spolupracuje s G.S.A. na tom, abychom získali trvalý pracovní prostor na vhodném místě," řekla. 

Emmanuel Macron
Macronova "holywoodská rétorika" Francouzům vadí. Jeho popularita klesla

Přestože se Donald Trump od své lednové inaugurace v mrakodrapu neukázal, Tajná služba zde stále působí. Ze zákona má totiž povinnost chránit trvalé bydliště prezidenta a jeho rodiny bez ohledu na to, zda se tam členové rodiny zrovna nacházejí či nikoliv.

Počet agentů se o něco snížil poté, co se první dáma Melania Trumpová letos v létě přestěhovala do Bílého domu. Budova přesto zůstává i nadále chráněna, jelikož v mrakodrapu pravidelně působí dva nejstarší prezidentovi synové Donald a Eric.

Michelle Carter
Dívka dohnala přítele textovkami k sebevraždě. Odsedí si patnáct měsíců