Skupina ozbrojenců napadla policisty v západoafghánské provincii Faráh, když doprovázeli nově jmenovaného šéfa místní policie do jeho nového působiště. I on byl při útoku zabit, uvedl představitel provinční rady Dadulláh Kaní. Zranění utrpěl i zástupce šéfa místní policie.

Středoameričtí migranti na americko-mexické hranici
Mexiko vyhostí 500 migrantů, kteří se násilím pokusili dostat do USA

K zodpovědnosti za útok se již přihlásilo radikální hnutí Talibán. Nedělní incident je tak nejnovějším ze série brutálních útoků na afghánskou armádu a bezpečnostní složky, ke kterým dochází takřka každý den. Radikální islamisté totiž v posledních měsících zintenzivnili své útoky. Jen v provincii Faráh, která leží u hranic s Íránem, zabili tento měsíc podle agentury DPA na sto policistů a vojáků.

Talibán kontroluje polovinu Afghanistánu

Vládu fundamentalistického hnutí Tálibán svrhla v roce 2001 Spojenými státy vedená invaze po teroristických útocích v USA. Od té doby se radikálové z Tálibánu snaží Západem podporovanou vládu svrhnout a útočí na vládní bezpečností složky i na cizí vojáky, kteří vládě pomáhají. Tálibán má podle AP nyní pod kontrolou skoro polovinu území Afghánistánu.

Írán zasáhlo zemětřesení.
Írán zasáhlo zemětřesení o síle 6,3 stupně. Stovky lidí byly zraněny