Ozbrojenci zůstávají opevněni uvnitř města a občas vyrážejí do střetů s afghánskými silami, uvedl poslanec Qasimi. Boje by mohly zesílit, protože afghánské síly zahájily prohledávání domu od domu s cílem odhalit úkryty militantů, dodal pro agenturu DPA.

Tálibánci zahájili v noci ze čtvrtka na pátek rozsáhlý útok na východní část města s cílem ji ovládnout. Při střetech zahynulo podle DPA do pátečního večera 16 lidí (14 policistů a dva civilisté) a dalších 30 lidí (23 příslušníků afghánských bezpečnostních složek a sedm civilistů) bylo zraněno. Podle prvotních informací afghánské vlády z pátečního dne se podařilo útok odrazit, současný vývoj ale ukazuje na to, že se Tálibán zabarikádoval uvnitř města.

Tálibánci v horách
Tálibán obsadil část afghánského Ghazní. Mrtvých mohou být až stovky

Afghánský ministr vnitra Najib Danish prohlásil, že afghánské elitní síly vyčistí Ghazní od zbytků Tálibánu během sobotního večera. Podle něj mají pozemní síly plnou kontrolu nad městem a afghánské letectvo dohlíží na prostor z výšky.

Mluvčí Tálibánu naproti tomu oznámil, že jeho ozbrojenciv sobotu opět zaútočili na jednotlivé městské čtvrti a podařilo se jim dobýt překonat policejní kontrolní stanoviště. Ani jedna verze nemohla být podle DPA nezávisle ověřena. Podle Qasimiho zůstaly všechny trhy i podniky ve městě v sobotu uzavřeny. Všechny telekomunikační služby byly úplně vypnuty, provoz přerušili také všichni místní provozovatelé televizního a rozhlasového vysílání. 

Pietní ceremoniál za zesnulé vojáky na pražském ruzyňském letišti.
Čeští vojáci chtějí v Afghánistánu dopadnout strůjce útoku

Tálibán útočí na více částí provincie Ghazní už několik týdnů, v bojích ztratil přes sto lidí. Podle think-tanku afghánských analytiků v provincii Ghazní vojensky dominuje, s výjimkou právě hlavního města a některých dalších menších oblastí.