Soudce odmítl obhajobě poskytnout detaily ze spisu s tím, že je třeba nové informace ověřit. Krejčíř si v JAR odpykává 35letý trest za únos a mučení a je obžalován ještě v několika dalších kauzách.

Krejčíř byl dnes podle jihoafrických médií u soudu spoután a mezi předvedenými osobami byly jeho dvě milenky Vanessa Naidoová a Marissa Christopherová.

Naidoová a dva muži byli před čtrnácti dny zatčeni a obviněni z několika trestných činů, k nimž patří i snaha pomoci Krejčířovi k útěku. Kromě této trojice a Krejčíře stáli před soudem také Christopherová a tři zaměstnanci věznice. V silně střežené místnosti bylo mnoho příbuzných, policistů a členů speciální bezpečnostní jednotky.

Obhájci očekávali, že jim soudce Lawrence Gcaba poskytne dokumentaci, aby mohli připravit obhajobu, ale Gcabe řekl, že to musí odložit, dokud nebudou prověřeny čerstvě získané informace.

Případ Naidoové a dvou mužů zadržených před čtrnácti dny byl oddělen, aby se mohlo rozhodnout o případné kauci pro tuto trojici.

Christopherová byla zadržena v červenci, když byla za Krejčířem na návštěvě. Pokusila se podle obvinění uplatit pracovníky věznice a do Krejčířovy cely propašovala telefony. Spolu s ní jsou obviněni tři zaměstnanci věznice. Christopherovou soud propustil na kauci v září.

V České republice byl Krejčíř pravomocně odsouzen za podvody s akciemi Teplárny Otrokovice, vytunelování firmy Technology Leasing a daňový únik firmy M5, za což dostal souhrnný trest 10,5 roku vězení. V případu tunelování firmy Čepro ho český soud poslal nepravomocně za mříže na 15 let mimo jiné za přípravu vraždy celníka.