Výpověď, ze které mrazí. Otec a syn z militantní teroristické skupiny Hamás se podle nově zveřejněného videa z výslechu střídali ve znásilňování izraelské ženy, kterou napadli na začátku října.

Sedmačtyřicetiletého Jamala Husajna Ahmada Radího a jeho osmnáctiletého syna Abdalláha zadržely izraelské složky letos v březnu a začali je vyslýchat kvůli říjnovému teroristickému útoku na izraelské vojenské a pozemní cíle, včetně hudebního festivalu v Re'im. Oba dva podle portálu The Times Of Israel přiznali, že jsou členy Hamásu, Jamal je konkrétně členem bezpečnostních sil teroristické organizace.

Hromadné znásilnění

Starší Jamal se na zveřejněném videu svěřil, že během říjnového útoku objevil v domě v kibucu Nir Oz, který je blízko hranice Izraele s Gazou ženu, která křičela a plakala. „Znásilnil jsem ji. Pohrozil jsem jí zbraní, ať se svlékne. Co se stalo potom nevím,“ citoval list New York Post výpověď  teroristy při výslechu.

Ozbrojenci z palestinského hnutí Hamás podle svědectví znásilňovali a mučili ženy. Ilustrační snímek
Děsivá svědectví o mučení Hamásem: Ženy měly mít po znásilnění zlomené pánve

Jeho dospívající syn následně doplnil, že ženu postupně znásilnil i on a jeho bratranec. Otec ji pak zabil. Jamal nakonec přiznal, že chtěl chránit syna. Nejedná se přitom o jedinou ženu, kterou skupina zavraždila. „V každém domě, kde jsme někoho našli, jsme ho buď zabili, nebo unesli,“ svěřil se mladík, jenž na záběrech sedí před izraelskou vlajkou a má spoutané ruce.

Jamal také sdílel vzpomínku, kdy vnikl do jednoho z domů a zabil asi čtyřicetiletý pár. Skupina, v níž byli další příbuzní mužů, unesla více než deset lidí, včetně pěti dětí, které pak předala členům Hamásu. Mluvčí Izraelských obranných sil (IDF) Daniel Hagari se podle portálu Daily Mail vyjádřil, že vyslýchaný otec i syn jsou v současné chvíli ve vazbě a čekají na soud. Obyvatelstvo kibucu Nir Oz před útokem čítalo kolem 400 lidí, při říjnovém útoku jich bylo dvacet zabito a osmdesát uneseno.

Ozbrojenci z palestinského hnutí Hamás
Izraelci odhalili další hrůzy Hamásu: Ženy měly mít hřebíky v genitáliích

Video z výslechu se v posledních dnech rychle šíří po sociálních sítích. Komentující si přitom všímají hlavně toho, jak nenuceně a bez emocí dva muži o útoku mluví.

Důkazy o brutalitě Hamásu

Rozhovor s otcem a synem byl zveřejněn jen pár dní poté, co Fórum rodin rukojmích a pohřešovaných sdílelo video, na kterém teroristé promlouvají k pěti zadrženým izraelským vojačkám. Je na něm slyšet, jak plánují, že je sexuálně zneužijí. Unesené ženy jsou pořád drženy v Pásmu Gazy. Záběry mají přinutit izraelskou vládu k tomu, aby dělala více pro navrácení rukojmích.

Video ukazující unesené Izraelky:

Zdroj: Youtube

Izrael bere zveřejněné snímky jako potvrzení brutality Hamásu. „V uplynulých měsících jsme viděli nespočet dokladů o brutálním násilí, kterého se Hamás dopustil 7. října, včetně otřesného sexuálního násilí. Jsou důkazem, že jakýkoliv pokus popřít hrůzy z října a znevážit výpovědi svědků, přeživších a osvobozených rukojmích je součástí kampaně za dehonestaci Izraele a ospravedlnění terorismu,“ vypověděl Hagari.

Sexuální násilí

Podle palestinského ministerstva zdravotnictví, které je řízeno Hamásem, bylo v Pásmu Gazy dosud zabito více než 35 tisíc lidí. Při útoku 7. října zabili palestinští teroristé v Izraeli 1139 lidí, z toho 36 dětí a dalších 253 unesli do Pásma Gazy jako rukojmí. Během krátkého příměří pak teroristé propustili 105 lidí, zejména žen a dětí.

Izraelští vojáci procházejí kibucem Kfar Aza, který se stal terčem útoku palestinského hnutí Hamás
Dceru jí zastřelili přímo před očima. Izraelka popsala chvíle v zajetí Hamásu

Na povrch od té doby vyplavalo mnoho šokujících svědectví, včetně toho, že teroristé Hamásu ženy znásilňovali tak hrubě, že měly zlomené pánve. Některá těla také zdravotníci našli brutálně znetvořené. Znásilněné ženy podle Izraelců bojovníci z teroristické organizace také upalovali. Některé zdroje podotkly, že tvrzení o sexuálních zločinech nebylo možné nezávisle ověřit.