V antigenních testech bylo pozitivních jen 317 lidí, což je zhruba 1,1 procento z celkového počtu testů. Přímo zdravotníků byla jen necelá stovka, tedy 0,3 procenta. „Více než polovina byli naopak příbuzní. Tyto výsledky dokazují, že antigenní rychlotesty jsou vhodný nástroj pro cílené testování, protože mohou včas odhalit takzvané superšiřitele viru,“ uvedl Vladimír Dvorový, generální ředitel sítě nemocnic Svět zdraví a poliklinik Pro Care, kde k testům přistoupili.

Testování na koronavirus, laboratoř - ilustrační foto
Slovensko začalo s plošným testováním. U odběrných míst se tvořily dlouhé fronty

Podle něj se tak potvrdilo, že je nejdůležitější doržování praviedl hygieny. „Nošení roušek nebo dodržování dalších hygienických opatření společně s dodržováním odstupů ve společnosti a cíleným testováním mají velký potenciál ovlivnit šíření pandemie,“ poznamenal Dvorový.

Výsledky testování v síti nemocnic a poliklinik, které vlastní společnost Penta, jsou podobné jako v dalším firemním testování na Slovensku z těchto dní, ke kterému přistoupili ve slovenské pobočce automobilky Volkswagen. Také tam měli pozitivních také 1,1 procenta všech testů.