Místní média zveřejnila záběry, na kterých voják vystoupil z auta a několikrát vystřelil; lidé se vzápětí dali na útěk. Útočník, jehož motiv zůstává nejasný, útok živě vysílal na sociálních sítích. Jeho profil na facebooku je už zablokovaný. Dříve během dneška na něm napsal, že "smrt je pro každého nevyhnutelná". Později pak na sociálních sítích uvedl, že "nikdo nedokáže uniknout smrti" a dokonce se v jednom z takzvaných postů i ptal: "Mám se vzdát?" Podle místních představitelů mohl být útočník naštvaný kvůli blíže nespecifikovanému sporu o pozemek.

Voják podle všeho nejprve zastřelil svého velitele a na základně, kde působí, ukradl zbraně a munici, napsala britská BBC. Muž poté autem odjel do města, kde nejprve začal střílet v buddhistickém chrámu, a poté v obchodním centru Terminal 21. V něm se nejspíš ukryl.

"Nevíme, proč to udělal. Vypadá to, že se zbláznil," cituje Reuters mluvčího thajského ministerstva obrany.

Policie uzavřela nákupní středisko a také okolní ulice. Místní obyvatele vyzvala, aby nevycházeli z domů. Na záběrech z bezpečnostních kamer bylo vidět, jak se útočník se zbraní pohybuje v obchodním centru. Jiné záběry zaznamenaly požár, který v budově nejspíš vypukl, když vybuchla plynová bomba, kterou útočník zasáhl.

Deník Bangkok Post napsal, že pachatel, kterému je 32 let, držel uvnitř nákupního centra rukojmí. Tuto informaci ale úřady oficiálně nepotvrdily. Mluvčí ministerstva obrany později uvedl, že vojáci a policisté z nákupního střediska evakuovali stovky lidí. Kolem půlnoci místního času (18:00 SEČ) policie oznámila, že zajistila celou budovu, po střelci ale stále pátrala. Později se z budovy ozývala intenzivní střelba. 

Po 16hodinové operaci se pak armádě podařilo útočníka zabít. "Děkuji policii a armádě, že ukončila tuto situaci. Střelec byl zabit!" napsal před tiskovou konferencí na facebooku ministr zdravotnictví Anutin Čarnvirakul. Do nemocnic už v reakci na výzvu místních úřadů přijely davy lidí darovat krev.

Ministerstvo zdravotnictví požádalo obyvatele, aby v nemocnicích v okolí darovali krev, která je potřeba pro velké množství zraněných.

Město Nakchon Rátčchasímá, které je známé rovněž pod jménem Korat, leží asi 250 kilometrů na severovýchod od Bangkoku.