Pohřešovaná šestnáctiletá dívka byla spatřena 4. listopadu ve stříbrné Toyotě poblíž města London v americkém státě Kentucky. To se nachází zhruba 150 mil jihovýchodně od Louisville.

FBI - Ilustrační foto
Mámu zabila a pak strčila do kufru. Vražedkyni zatkli už podruhé

Gesto, kterým dívka žádala o pomoc.Gesto, kterým dívka žádala o pomoc.Zdroj: Commons.wikimedia.org/https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/94/Signal_for_denik-630.pngPolicii upozornil řidič, který si všiml „mladé ženy v autě ukazující gesto rukou, které je známé ze sítě TikTok a znamená žádost o pomoc od domácího násilí,“ uvedl šerif okrsku Laurel v prohlášení ze 6. listopadu. Volající uvedl, že dívka „vypadala v tísni“ a že auto řídil starší muž.

Vyšetřovatelé zaujali pozice a čekali na projíždějící Toyotu, kterou zastavili se záminkou silniční kontroly při sjezdu z dálnice. Následné vyšetřování odhalilo, že s mužem ve vozidle cestuje již několik dní nezvěstná dívka ze Severní Karolíny.

Zdroj: Youtube

Dívka podle vyšetřovatelů cestovala s mužem Severní Karolínou, Tennessee, Kentucky a Ohiem. Tam měli pobýt u jeho příbuzných. Následně však museli odjet, jelikož jeho rodinní příslušníci zjistili, že je dívka nezletilá a pohřešovaná.

Cleo Smithová.
Zázrak po dvou týdnech. Unesenou čtyřletou Australanku našli v zamčeném domě

Úřady předpokládají, že se dívka snažila přilákat pozornost řidičů, kteří by zavolali na nouzovou linku. Podle policisty ze šerifského okrsku Laurel Gilberta Acciarda však není jasné, jak dlouho a na kolik lidí toto gesto dělala, uvádí zpravodajský server CNN.

Po zastavení vozidla policie zadržela jednašedesátiletého Jamese Herberta Bricka. Ten byl obviněn z nezákonného zadržování a držení sexuálních fotografií nezletilých dívek. Podle šerifa je v současnosti ve vazbě. 

Gesto jednou rukou 

Gesto, jehož pomocí se dívka zachránila, bylo poprvé představeno nadací Canadian Women’s Foundation. Rozšířilo se nejen mezi ženy po celém světě, které potřebují dát diskrétně najevo, že potřebují pomoct. Jedná se o gesto jednou rukou, kdy otevřená dlaň směřuje směrem k druhé osobě, přičemž se následně palec složí do dlaně a ostatní čtyři prsty směřují nahoru. Poté se zbylé prsty sevřou v pěst kolem palce. Podle autorek se dá prakticky využít například při videohovorech.

Americká policie prohledává místo činu. Ilustrační snímek
Krvavě se pomstil. Otec ubodal mladíka, který prodal jeho dceru pasákům
;

Sama nadace Canadian Women's Foundation vyzývá pod instruktážním videem na svém kanálu na YouTube, aby ti, kteří tento signál spatřili, své podezření nahlásili na jejich stránkách

I v České republice existuje řada organizací, které se prevencí a ochranou před domácím násilím zabývají. Jejich seznam sestavilo například ministerstvo vnitra ČR. Seznam naleznete na tomto odkaze