Dnešní londýnskou demonstraci organizoval britský Národní svaz studentů (NUS) s podporou dalších organizací. V centrální čtvrti Westminster se podle BBC odehrála malá potyčka mezi demonstranty a policií. Většina průvodu se pak přesunula po Westminsterském mostu přes Temži do Kennington Parku v jižním Londýně.

Pochod se však jinak odehrál bez větších incidentů. Podle organizátorů se ho zúčastnilo kolem 10.000 lidí, metropolitní policie odhady počtu účastníků nesdělila.

Slibovali opak

NUS zveřejnil průzkum, podle něhož voliči především menší koaliční straně liberálních demokratů neodpustili, že podpořila zvýšení školného. Původně přitom slibovali, že školné naopak úplně zruší. "Vzdělávání by mělo otvírat dveře, ale vláda je přibouchává," prohlásil předák studentského svazu Liam Burns.

Dnešní protest je podle BBC pokusem vrátit problémy studentů do politické agendy. Rostou totiž obavy z dopadu vysokých poplatků za studium a snižování finanční podpory studentům. Studenti však také upozorňují na nedostatek pracovních příležitostí pro mladé lidi.
Vláda počátkem měsíce oznámila, že dosavadní limit pro nejvyšší školné 3290 liber za rok zvýší od roku 2012 až na 9000 liber (asi 260.000 korun). Stejně jako nyní si studenti na zaplacení školného budou moci vzít relativně výhodné půjčky.