Shahzada Dawood a jeho manželka se k vraku Titaniku chtěli vydat už před pár lety, ale jejich plány tehdy zhatila pandemie covidu-19. Po jejím skončení se Christine rozhodla uvolnit své místo na ponorce Titan 19letému synovi Sulemanovi, který po cestě do hlubin toužil víc a u mořského dna se navíc chystal překonat Guinessův rekord ve skládání Rubikovy kostky.

Filmař James Cameron
Režisér Titaniku James Cameron: Imploze ponorky Titan mě nepřekvapila

Spolu s dcerou Alinou ale byla Christine na palubě doprovodné lodě, když se Shahzada, Suleman a trojice dalších mužů chystali nastoupit do ponorky. „Měla jsem opravdu radost, protože to oba chtěli udělat už hodně dlouhou dobu,“ vzpomínala v rozhovoru s tím, že se rodina loučila objetím a vtipkováním.

Když ale ponorka sestupovala k vraku Titaniku, přerušilo se najednou spojení. „V tu chvíli jsem nechápala, co to znamená, a pak už to šlo jen z kopce,“ řekla.

Zdroj: Youtube

Ztracená naděje 

Snahy navázat znovu spojení i několikadenní mezinárodní pátrání po pětici na palubě ponorky pak Dawoodová sledovala z doprovodné lodě. „Myslím, že jsem ztratila naději, když uplynulo 96 hodin,“ uvedla s tím, že v tu dobu napsala zprávu rodině, že se chystá na nejhorší.

Dcera Alina věřila ještě o něco déle a naději ztratila, až když je americká pobřežní stráž informovala o tom, že se nedaleko vraku Titaniku v hloubce 3800 metrů našly trosky ponorky, která s velkou pravděpodobností kvůli obrovskému tlaku vody implodovala.

V Atlantickém oceánu zmizela v pondělí ponorka. Šlo o komerční plavidlo, které slouží k dopravě turistů k vraku slavného Titaniku. Na palubě bylo pět lidí
Co se ví o zkáze ponorky: Příčin mohlo být víc, při implozi posádka zemřela hned

Na pevninu do kanadského města St John's se Christine a Alina vrátily v sobotu, v neděli se uskutečnila pohřební modlitba. Na otázku, jestli se jí někdy podaří s tragédií vyrovnat, Dawoodová řekla, že neví, zda je něco takového vůbec možné. „Chybí mi. Opravdu, opravdu mi chybí,“ dodala.