Dříve Dutcher řekl televizi ABC 7, že jeden člověk přišel o život v místě vyhrazeném pro obytné vozy, když tento park utrpěl „přímý zásah“. Tornádo podle něj zničilo či poškodilo nejméně 30 karavanů. Ještě večer hasiči vyprošťovali lidi z trosek.

Tornádo se pohybovalo v parku mobilních příbytků, drtilo přívěsy a vyvracelo stromy, vylíčil stanici Fox Weather Brian Emfinger, patřící k „lovcům bouřek“.

„Viděl jsem, jak tornádo způsobilo docela vážné škody v průmyslové zóně. A kousek na západ odtud je to jeden zničený mobilhome za druhým. Jsou tam velké škody,“ vylíčil.

V Texasu a Oklahomě se téměř 50 tisíc zákazníků ocitlo bez elektřiny. Nemocnice Ochiltree v Perrytonu na sociální síti doporučila, aby zranění, kteří jsou schopni chůze, si došli do nemocnice, a všechny ostatní mají přivézt na pohotovost. „Ošetření vyhledala nejméně stovka lidí,“ řekl Chris Samples z místní rozhlasové stanice KXDJ-FM. „Celé město je bez proudu,“ dodal.

Meteorologové předpovídají, že další kolo bouří bude procházet přes Oklahomu a část Texasu, riziko tornád hrozí Oklahoma City.

| Video: Youtube