„Něco ve mně mi řeklo, ať běžím a zakryju svého syna. Ale doslova v ten moment se zřítila stěna,“ popsala místní televizi WSMV4 22letá Sydney Mooreová z Tennessee, matka čtyřměsíčního Lorda a jeho ročního bratra Princetona. „Nejdřív uletěla střecha a pak špička tornáda zvedla kolébku s mým miminkem,“ řekla Mooreová.

Jiný vánoční zázrak se stal začátkem týdne v New Yorku. V Bronxu se zřítila část bytového domu, nikdo se nezranil:

V newyorské čtvrti Bronx se zcela zhroutily dvě stěny šestipatrového rohového domu. Jako zázrakem se nejspíš nikdo z obyvatel nezranil.
Vánoční zázrak. V New Yorku se zhroutila část bytového domu, nikdo se nezranil

Její přítel, Lordův otec se po kolébce vrhnul a na krátkou chvíli se mu ji podařilo držet, ale vítr s ním i dítětem házel a točil je v kruzích, zatímco Mooreová společně s ročním Princetonem zůstala uvězněná pod troskami mobilheimu.

„Myslela jsem, že (Lord) je mrtvý. Byla jsem si jistá, že ho nenajdeme, ale z milosti boží je tady,“ řekla Mooreová, která prý plných deset minut při hledání zoufale křičela.

Zdroj: Youtube

Ačkoliv přišla o střechu nad hlavou, přežila celá rodina incident jen s několika škrábanci, píše stanice CBS News. Lidé z místní komunity podle matky rodinu podpořili hlavně věcnými dary v podobě potřeb pro děti. Sestra Moorové později založila pro zasaženou rodinu sbírku na serveru GoFundMe, kde lidé k dnešku vybrali 68 tisíc dolarů (asi 1,5 milionu korun) na nové bydlení.