„Ty ropuchy jsou všude, je jich spousta, pokrývají každý čtvereční decimetr,“ řekla místní obyvatelka Jenni Quashaová. „Nemůžete ani projít trávou, abyste na nějakou nešlápli,“ dodala. „Nejsou to stovky, jsou jich tisíce,“ uvedla Carollyn Riceová.

Astrobatrachus kurichiyana - hvězdnatá trpasličí žába z indického pohoří Západní Ghát
Jediný potomek dávných obojživelníků. Vědci v Indii objevili unikátní žábu

Floridské sdělovací prostředky identifikovaly přemnožené obojživelníky jako ropuchy obrovské (Rhinella marina). Tyto žáby se původně ve Spojených státech nevyskytovaly, jejich přirozenou domovinou je Střední a Jižní Amerika. Jejich přítomnost na Floridě se datuje od roku 1955, kdy jich zhruba stovka nešťastnou náhodou utekla obchodníkovi s živými zvířaty na letišti v Miami.

Riziko pro děti i zvířata

Ropuchy obrovské vylučují z hlavy toxickou, mléčnou tekutinu, když se cítí ohroženy, když je někdo vezme do ruky nebo když se jich dotkne. Tato látka může způsobit podráždění očí a kůže a představují vážné riziko pro kočky a psy, pokud by ropuchu pozřeli. Podle Marka Holladaye, hlavního technika odchytové služby Toad Busters, vytvořily vytrvalé deště a teplá zima v oblasti těmto obojživelníkům ideální klima rozmnožování.

Ropuší líheň je v jezeře na předměstí Mirabella v Palm Beach Gardens. Místní obyvatelé by měli zabránit dětem a domácím mazlíčkům, aby s nimi přišli do kontaktu. „Pokud by jich pes nebo kočka spolkli víc - byť jenom mláďat - způsobilo by jim to velký problém,“ řekl Holladay.

Quashaová dodala, že ropuchy značně ovlivňují kvalitu života v této oblasti. „Nemůžeme se koupat v bazénu, děti si nemůžou hrát venku, nemůžeme si posedět na zahradě,“ řekla. „Jenom doufáme, že se to nějak povede vyřešit, aby tahle situace skončila co nejdřív.“

Vodnice posvátné, vzácné žáby z jezera Titicaca.
Indiáni věří v jejich léčivé účinky. Žáby z jezera Titicaca má Zoo Praha