Hrad se podle očitých svědků zvedl do přibližně desetimetrové výšky a několik dětí z něj vypadlo. Podle CNN zemřeli dva chlapci a dvě dívky. Páté dítě podle zraněním v nemocnci. Mělo jít údajně o děti v rozmezí deseti až dvanácti let. Podle ABC je obětem šest let.

Jak popisuje ABC, policisté zasahující na místě plakali a objímali se s rodiči, kteří se seběhli u školy. „Vítr zvedl hrad do obrovské výšky. Naše srdce jsou zlomená, pro rodiny, milované, spolužáky a učitele těchto mladých lidí, kteří kvůli tragédii odešli příliš brzy," uvedl policejní komisař Darren Hine.

Ilustrační snímek
Na Haiti explodovala cisterna s palivem. Zemřelo nejméně šedesát lidí

Jeden rodič v rozhovoru pro místní noviny uvedl, že škola již dříve bez problémů využila skákací hrady při podobných příležitostech. „Nenapadlo by vás, že zábavný den skončí takhle,“ řekla Australanka listu Hobart Mercury. „Všichni se cítíme tak zlomení kvůli zúčastněným rodičům. Zároveň se cítíme nesmírně provinile, ulevilo se nám, že naše děti nebyly zraněny," dodala.

Strašná tragédie

Záchranáři k neštěstí dorazili okolo desíti hodin dopoledne místního času. Na místo přijel větší počet sanitek a několik vrtulníků. Několik zraněných školáků bylo letecky transportováno do nemocnice.

Australský ministr Scott Morrison popsal incident jako srdcervoucí. „Malé děti na zábavném dni… a zvrhne se to v takovou strašnou tragédii," okomentoval.

Aktuálně probíhá policejní vyšetřování nehody. Město Devonport se nachází na severním pobřeží Tasmánie, jde o malé přístavní město s téměř 30 tisíci obyvateli. 

Stanice BBC také připomněla několik jiných neštěstí, kdy si děti hrály v podobných nafukovacích hradech. V roce 2019 se v Číně zabily při téměř stejném incidentu, jaký se stal v Tasmánii, dvě děti a dvacet se jich zranilo. O rok dříve zemřela holčička v Británii, když podobný nafukovací hrad explodoval.

V roce 2016 pak v Essexu odletěl skákací hrad i se sedmiletou dívkou uvnitř. Dva zaměstnanci parku kvůli tomu skončili ve vězení za zabití z nedbalosti.