Výstřely byly ve středu zaznamenány před hlavní budovou Národní bezpečnostní agentury poté, co před jejím vchodem zastavilo černé SUV. Auto zřejmě narazilo do betonových bloků, které úřad chrání. Píše to BBC.

Zatím však není jasné, jestli výstřely pocházely ze zbraní pasažérů auta, nebo zaměstnanců NSA.

NSA je americká vládní kryptologická organizace, která spadá pod ministerstvo obrany. Agentura má sídlo ve Fort Meade ve státě Maryland.

Událost se podle pracovníků NSA stala kolem sedmé hodiny ranní (13:00 SEČ).

"Policie Národní bezpečnostní agentury a místní zákonné síly řeší incident, který se stal dnes ráno u vjezdu vozidel do objektu," uvedl mluvčí NSA. "Situace je pod kontrolou a v současné chvíli neevidujeme žádné ohrožení bezpečnosti," dodal.

Mluvčí úřadu se nechal slyšet, že několik osob bylo zraněno a převezeno do nemocnice.

Prezident USA Donald Trump už byl o incidentu informován. „Myslíme a modlíme se za ty, kterých se tento incident týká,“ řekla mluvčí Bílého domu Lindsay Waltersová.

Kvůli vyšetřování byla uzavřena frekventovaná dálnice 32 vedoucí kolem areálu NSA.

I přes silniční značení se v Marylandu občas stává, že se motoristé spletou a skončí právě u bran chráněného komplexu NSA. Ozbrojení zaměstnanci úřadu je poté musí posílat zpět, píše BBC.

Podle vyjádření FBI by se nemělo jednat o čin související s terorismem.

The National Security Agency/Central Security Service (Národní bezpečnostní agentura/Centrální bezpečnostní služba, NSA/CSS) je vládní kryptologická organizace Spojených států amerických, spadající pod ministerstvo obrany, která oficiálně vznikla 4. listopadu 1952. Je odpovědná za sběr a analýzu zahraniční komunikace, koordinuje, řídí a provádí vysoce specializované činnosti, jejichž účelem je získávání zpráv zahraničních rozvědek. Je taktéž odpovědná za ochranu informačních systémů uvnitř vlády Spojených států a její komunikace s jinými agenturami. Výše zmíněné činnosti vyžadují značné prostředky pro kryptoanalýzu a kryptografii. Speciální částí NSA je tzv. U. S. Intelligence Community vedená ředitelem národní rozvědky. Současným ředitelem NSA je admirál Michael S. Rogers, který ji vede od roku 2014. NSA má sídlo ve Fort Meade ve státu Maryland.