Chlapec, který podle agentury AP žil v domě s matkou a dalšími dvěma malými dětmi, namířil na kojence nedostatečně zabezpečenou zbraň a zasáhl ho přímo do obličeje. Dítě bylo převezeno do nemocnice, lékaři mu však již nedokázali pomoci.

„Tahle fascinace zbraněmi, kterou máme nejen v našem městě, ale v celé zemi, musí skončit. Je to nesmyslně zmařený život," řekl novinářům šéf clevelandské policie Calvin Williams, podle něhož může být v souvislosti s neštěstím obviněn člověk, který zbraň zanechal v dosahu dětí.

Podobné tragédie nejsou v USA i kvůli volným pravidlům prodeje zbraní dlouhodobě nijak výjimečné, v posledních letech se ale statistiky zhoršují. Počet incidentů, při nichž se obětí střelby stávají malé děti, za poslední desetiletí stoupl téměř o dvě třetiny oproti číslům z konce minulého století. Americké nemocnice evidují každoročně asi 500 dětí, které podlehnou střelným zraněním. Zpřísnění pravidel regulujících držení zbraní se ale kvůli mocné lobby majitelů zbraní na federální úrovni dlouhodobě nedaří.