V úterý úřady oznámily nález těl dvou mužů a dvou žen. Agentura AFP ve středu pak oznámila nález dalšího těla. Totožnost obětí zatím známa není. 

Podle Tarabeuxe se v sutinách velmi pravděpodobně nachází ještě čtyři osoby včetně tří návštěvníků. Pátrání po dalších obětech pokračuje.

Sto policistů

Na místě působí přes sto policistů se cvičenými psy a 80 hasičů. Na pomoc si záchranné složky povolaly i dron, který monitoruje trosky zeshora. Francouzský ministr vnitra Christophe Castaner v průběhu dne uvedl, že záchranná operace je „delikátní“, protože se musí provádět ručně. 

Agentura AP informovala, že obě budovy, přičemž jedna měla pět podlaží a druhá šest, byly značně zanedbané. Minimálně jedna z nich pak byla neobydlená. Starostka centrální části Marseille Sabine Bernasconiová, informovala, že na jeden z domů s číslem popisným 63 byl dokonce vydán příkaz o vystěhování. Marseilleská radnice ho v roce 2008 prohlásila za neobyvatelný a poté ho odkoupila. 

Nemohla však vyloučit, že v ní nepřebývali squatteři a bezdomovci. V sousedním domě bylo obydlených devět z deseti bytů. Částečně se zhroutil i třetí dům, který byl opuštěný a zazděný od léta 2012. Hasiči jej pak kontrolovaně zbourali.

Záchranáři prohledávají trosky zřícených budov v Marseille.
V troskách zřícených domů v Marseille zemřeli už čtyři lidé. Další se pohřešují

Mezi pohřešovanými je mimo jiné žena, která si v pondělí nevyzvedla svou dceru ze školy, a další žena, která „nikdy nevychází z bytu“, uvedl Renaud Muselier, předseda regionální rady oblasti Provence-Alpes-Côte d'Azur.

Nešly zavřít dveře

V budově bydlela i Sophie, pětadvacetiletá studentka filozofie, která však den před kolapsem obou staveb zůstala u rodičů, a měla tak obrovské štěstí. "Už několik dní bylo obtížné v některých bytech, včetně toho mého, zavřít dveře. Někde nešly vůbec. Bála jsem se, aby se dveře nezablokovaly a já nezůstala uvězněná uvnitř," řekla agentuře AFP. 

Proč se oba domy náhle zřítily, zatím není jasné. „Budova se zhroutila během několika vteřin. Neslyšel jsem výbuch,“ uvedl pro agenturu AFP Djaffar Nour, který v tu chvíli nakupoval o několik desítek metrů dále. Podle radnice by však neštěstí mohlo souviset se silnými dešti, které v posledních dnech Marseille sužovaly.

Zřícení budov už rozpoutalo debatu o kvalitě bydlení pro nejchudší obyvatele Marseille, kde je mnoho domů ve velmi špatném stavu. „Padají domy těch nejchudších a to není náhoda,“ citovala agentura Jeana-Luka Mélenchona, šéfa levicové strany Nepodrobená Francie (LFI).

Záchranáři prohledávají trosky zřícených budov v Marseille.
V troskách zřícených domů v Marseille zemřeli už čtyři lidé. Další se pohřešují