"Mělo by to být před volbami a já doufám, že tomu tak bude," řekl Trump o možném termínu zveřejnění. Prezidentské volby v USA se konají 8. listopadu. Realitní magnát, který během kampaně opakovaně upozorňoval na svůj rozsáhlý majetek a na fakt, že primárky financuje z vlastních zdrojů, dlouhodobě čelí výzvě, aby zveřejnil daňové přiznání.

"Před rokem 1976 to lidé nedělali. Bylo to tajné," řekl. Agentura Reuters poznamenala, že američtí prezidentští kandidáti dobrovolně zveřejňují svá daňová přiznání už desítky let. Učinili tak i Trumpovi republikánští rivalové, kteří mezitím ze souboje o stranickou nominaci odstoupili, ale i uchazeči o demokratickou kandidaturu Hillary Clintonová a Bernie Sanders.

Trump říká, že z jeho daňového přiznání voliči nic nevyčtou a že jeho společnost je čistá. Ve formulářích jsou například uvedeny zdroje příjmů v USA i v zahraničí, odvody na charitu, investice či odpočty.

"Nemám účty ve Švýcarsku, nemám účty v daňových rájích," řekl Trump. Jeho daňové přiznání teď prověřuje správce daně IRS. Jakmile audit skončí, chce Trump vše zveřejnit.