Do vrtulníku nastoupil šéf americké exekutivy sám, měl na sobě oblek a roušku a zamával novinářům. Objevil se následně také ve videu na twitteru, v němž ohlásil, že vývoj je dobrý.

"Jde to dobře, myslím! Děkuji všem. S láskou!!", vzkázal brzy ráno SELČ přes sociální síť. Už po převozu do nemocnice zveřejnil na twitteru video natočené krátce před odletem z Bílého domu, na kterém říká, že cílem je "zajistit, aby věci dopadly dobře".

"Chci všem poděkovat za obrovskou podporu," uvedl Trump v krátkém videu, které představovalo jeho první veřejné prohlášení od oznámení pozitivního testu na virus SARS-CoV-2. "Myslím, že je mi velmi dobře," dodal prezident.

Trump je podle Conleyho už více než 24 hodin bez horečky. Lékař však potvrdil, že u prezidenta se projevily příznaky nemoci covid-19, jako jsou například kašel či únava. Conley také opakovaně zdůrazňoval, že prezidentovi "v tuto chvíli" není podáván dodatečný kyslík.

Agentura AP následně s odvoláním na nejmenovaný zdroj uvedla, že stav prezidenta byl v posledních 24 hodinách velmi znepokojivý, ale zlepšil se po nastoupení do nemocnice. Obdobnou informaci s odkazem na nejmenovaný zdroj přinesla také agentura Reuters. Nadcházejících 48 hodin bude z hlediska Trumpovy léčby podle zdroje klíčových. Tyto informace se tak poněkud rozchází s tvrzením Trumpova lékaře, že průběh léčby je bez komplikací.

Trump dostává remdesivir

Conley uvedl, že Trump dostal první dávku remdesiviru, což je antivirotikum, které je podáváno nitrožilně a vyvinul jej tým americké firmy Gilead Sciences vedený Čechem Tomášem Cihlářem původně proti ebole. Podle dosavadních poznatků může remdesivir u pacientů s covidem-19 zkrátit dobu hospitalizace. Trump podle Conleyho také podstupuje experimentální léčbu přípravkem REGN-COV2, jenž funguje na bázi monoklonálních protilátek a vyvinula jej firma Regeneron. Dále pak prezident dostává zinek, vitamín D, aspirin, famotidin a melatonin.

Kdy přesně bude Trump z nemocnice propuštěn, není jasné, Conley dnes dával najevo, že prezident nepřestal úřadovat a řekl, že se cítil, jako by byl schopen z nemocnice odejít.

Dále lékař zdůraznil, že prezident se těší dobrému zdraví a nemá kontraindikace, kromě toho, že má "mírnou nadváhu" a je mu 74 let. Řekl také, že k hospitalizaci Trumpa vedla opatrnost, jelikož je prezidentem Spojených států. Conleyho na brífinku doprovázel několikačlenný tým lékařů v bílých pláštích, kteří o Trumpa pečují.

První dáma Melania Trumpová, která měla rovněž pozitivní test na koronavirus, se léčí doma. Podle Conleyho její stav hospitalizaci nevyžaduje.