„E-mailový skandál by ji měl smést, ale podle mě se tak nestane, neboť si myslím, že ji chrání demokraté," řekl v dnešním rozhovoru s televizí Fox newyorský miliardář, který začal hledat témata, jež by mohla být slabinou jeho soupeřky.

Clintonová v kritické době ze soukromé e-mailové adresy odeslala nebo přijala přes 2000 souborů. Podle vyšetřovatelů obsahovaly utajované informace, přestože podle vládních nařízení podobnou poštu lze rozesílat jen přes bezpečnostně zajištěné kanály. Exministryně tvrdí, že její pošta žádné utajované informace neobsahovala. V případu už byli vyslechnuti někteří její spolupracovníci.

Spolupráce s FBI

Bývalá první dáma je ochotna s FBI spolupracovat. V reakci na zprávu CNN její volební štáb uvedl, že „Hillary Clintonová vždy nabízela odpovědi na jakékoli otázky, které by ministerstvu spravedlnosti umožnily dokončit analýzu případu". Exiministryně je si prý jista, že šetření bude uzavřeno s tím, že k žádnému pochybení nedošlo.

Trump, který se stále musí snažit překonat nevraživost části republikánského establishmentu i některých voličů, se kromě tohoto tématu zaměřil na jednu z očekávaných klíčových otázek, zaměstnanost. „Když se podíváte na to, co se chystá udělat, tak bude v otázce pracovních míst tak špatná, že mzdy zaměstnanců půjdou dolů," prohlásil muž, který v kampani slíbil Američanům nová pracovní místa, která chce vytvořit uvalením vysokých cel na levný dovoz zboží z Číny či Mexika.

Populistický realitní magnát se pokouší sjednotit stranu v názoru, že je tím pravým republikánem, který může Clintonovou porazit, a že je lepší volbou než ona. Podle současných průzkumů má však vyšší šance na vítězství jeho konkurentka.