"Tohle se děje po celé zemi. Už dost!" napsal Trump. Rexnord, který stejně jako Carrier sídlí v americkém státě Indiana, se k záležitosti zatím nevyjádřil.

Trump tvrdí, že se jeho týmu podařilo přimět Carrier, aby si plány na stěhování do Mexika rozmyslel, což zachránilo v Indianě tisícovku pracovních míst. Agentura Reuters nicméně poznamenala, že dohoda není absolutním úspěchem, neboť koncern UTC, která výrobce Carrier vlastní, nadále plánuje přesunout 1300 pracovních míst do Mexika. Z toho na Carrier přitom připadá 600 pracovních pozic, zbytek na další části koncernu UTC v Indianě.

Podle portálu Fortune dohoda, kterou pod záštitou Trumpa uzavřel stát Indiana, poskytne koncernu roční daňovou odměnu ve výši 700.000 dolarů (zhruba 18 milionů korun). Celkem by pak daňová úleva mohla dosáhnout sedm milionů dolarů (180 milionů korun).

Trump v předvolební kampani slíbil boj proti stěhování amerických firem do zahraničí. Jako protiopatření chce navrhnout uvalení 35procentního dovozního cla na výrobky, které přestěhované americké společnosti vyrobí mimo USA.