Pravidelná cvičení Washingtonu a Soulu se konají každý rok, přičemž Pchjongjang je jimi značně znepokojen. Zúčastní se ho každý rok na 17 tisíc amerických vojáků. Informoval o tom server BBC.

Po červnovém summitu obou vůdců v Singapuru se zdálo, že USA cvičení zruší, nakonec je ale Pentagon opět obnovil. Podle Američanů totiž jaderné odzbrojení neprobíhá tak, jak si Spojené státy představovaly.

Je hrozba zažehnána? 

Bezprostředně po summitu totiž Trump prohlásil, že „nukleární hrozba z KLDR je již zažehnána“.  

Před několika dny navštívil Pchjongjang americký ministr zahraničí Mike Pompeo. Po návštěvě prohlásil, že při denuklearizaci nedošlo k očekávanému pokroku, vojenská cvičení se tak rušit nebudou.

"Prezident Donald Trump je přesvědčen, že Severní Korea je pod ohromným tlakem Číny, kvůli našim ochodním sporům s čínskou vládou. Víme ale, že Čína KLDR zásobuje například palivy, hnojivem a dalšími komoditami," zní prohlášení Bílého domu.

V dalších tweetech Trump vyzdvihoval své osobní vztahy s Čínou i KLDR. Kdyby se však podle něj měly vztahy restartovat, proběhlo by další cvičení, mnohem větší, než kterékoliv předtím.