Pro Trumpa byly v dosavadní kampani zlomové úterní primárky v Indianě, po kterých odstoupili jeho rivalové Ted Cruz a John Kasich, čímž realitnímu magnátovi prakticky zajistili nominaci.

Portál The Hill loni v listopadu napsal, že Trump považuje za svého možného viceprezidenta Cruze, který se později stal jeho hlavním sokem. "Mám ho rád," řekl tehdy Trump o texaském senátorovi, kterého pak v kampani nazýval "ulhaným Tedem".

CNN s odvoláním na spolupracovníky Trumpa informovala o tom, že na vznikajícím seznamu možných kandidátů je například guvernérka Nového Mexika Susana Martinezová a guvernérka Jižní Karolíny Nikki Haleyová. Haleyová, o níž se hovoří jako o nadějné republikánské političce a která podpořila jiného republikánského uchazeče Marca Rubia, se k Trumpovi stavěla kriticky, v lednu například varovala před pokušením následovat volání sirén těch nejnahněvanějších hlasů.

Ve středečním rozhovoru se CNN Trump nevyloučil ani guvernéra Ohia Kasicha. "Myslím, že John bude v Ohiu velmi užitečný," řekl.

Trump v dnešním interview se CNBC vedle tématu viceprezidentství hovořil o ekonomických změnách, ke kterým by jako prezident přistoupil. "Snížíme velmi citelně daně a zbavíme se ohromného množství regulací," řekl. Prohlásil rovněž že nynější federální nařízení a omezení jsou pro americké podnikatele větší překážkou než vysoké daně. Uvažuje také o výměně šéfky Fedu Janet Yellenové, až jí za dva roky skončí mandát.