Trump také potvrdil, že Británii v nejbližší době navštíví. „Pracujeme na obchodní dohodě, která bude dohodou velmi významnou a skvělou pro obě země. A myslím, že se uskuteční velmi rychle, řekl Trump.“ Zároveň dodal, že neexistují žádné dva státy, které by si byly blíže než právě USA a Spojené království, a to po dlouhou dobu.

 Podle serveru CNN se britská premiérka těší na vybudování nového obchodního vztahu mezi Spojenými státy a Spojeným královstvím. Její promluva však byla výrazně skromnější než Trumpova. Spojené království však zatím nemůže uzavřít nové dohody s jinými zeměmi, dokud neukončí proces vystoupení z Evropské unie, a proto je nepravděpodobné, že dojde k dohodě s USA před rokem 2019. Očekává se totiž, že rozhovory o Brexitu budou trvat přibližně dva roky.

 Stejně tak je nepravděpodobné, že by Spojené státy chtěly uzavřít dohodu, dokud nebudou po vystoupení z Evropské unie obchodní vztahy Spojeného království jasné. USA budou chtít vědět, jaký přístup budou mít její společnosti a banky v Británii ke zbytku Evropské unie. V rozhovoru s reportéry Trump také potvrdil, že navštíví britskou metropoli a tím ukončil spekulace, že se jeho návštěva odehraje v tichosti kvůli odporu britské veřejnosti a některých zákonodárců.

Přesný termín však neuvedl. Theresa Mayová byla první významnou představitelkou, která Trumpa po jeho zvolení oficiálně navštívila a měla ho posléze pozvat do Británie, ale po svém návratu se potýkala s rozsáhlou kritikou poslanců, kteří si kladli otázku, zda by si Spojené království mělo budovat blízký vztah s tolik kontroverzním Trumpem

Někteří politici i veřejnost pak dali jasně najevo, že o pozvání prezidenta nestojí. Žádost o zrušení o oficiální návštěvy Trumpa tak získala 1,8 milionu podpisů.