"Severní Korea právě provedla svou přehlídku a slaví 70. výročí založení, a to bez obvyklé prezentace jaderných raket. Tématem oslav byl mír a ekonomický rozvoj," napsal Trump a pokračoval. "´Odborníci se domnívají, že Severní Korea vynechala jaderné rakety proto, aby dokázala prezidentu Trumpovi, že plní svůj závazek jaderného odzbrojení,´ uvedla stanice FoxNews. To je velká a velmi pozitivní zpráva ze Severní Koreje. Děkuji vám, předsedo Kime. Oba všem dokážeme, že se mýlí! Nic není tak dobrého jako dialog dvou lidí, kteří se vzájemně jeden druhému zamlouvají! Od chvíle, co jsem se ujal úřadu, je to mnohem lepší!" napsal Trump na svůj Twitter.

Přestože rakety tvoří tradiční vrchol severokorejských vojenských přehlídek, při letošním slavnostním pochodu vojenských jednotek ukázala KLDR jen protilodní střelu Kumsong-3 a raketu Pongae-5 typu země-vzduch. "Neobjevila se ale ani stopa po raketách Hawsong-14 a Hwasong-15, schopných zasáhnout území Spojených států, které byly poprvé testovány loni a změnily ve světě strategickou rovnováhu," uvedl zpravodaj AFP, který přehlídce přihlížel. Prezentovány podle něj nebyly ani balistické střely střední třídy ICBM a IRBM.

"Ukazování raket by neladilo se závazkem ke konečnému jadernému odzbrojení. Myslím si proto, že tento krok Severní Koreje bude dobře přijat," komentoval severokorejské rozhodnutí Chad O'Carroll, výkonný ředitel Korea Risk Group.