S hercem Sylvesterem Stallonem a dalšími osmi stovkami pozvaných hostů oslaví Silvestra budoucí americký prezident Donald Trump. V pátek to oznámil mluvčí nastávajícího šéfa Bílého domu. V Trumpově rezidenci Mar-a-Lago na Floridě se podle něj bude jíst, pít a tančit. Šťastný nový rok dnes Trump popřál všem včetně svých nepřátel.

Herec akčních filmů a nositel stejného jméno jako patron posledního dne v roce Stallone bude jedním z řady prominentních hostů, které Trump pozval na oslavu příchodu roku, v němž se stane americkým prezidentem. S Trumpem bude Silvestra slavit také manželka Melanie a nejmladší syn Barron.

Republikán Trump chtěl podle některých zpráv Stallonemu nabídnout funkci ve své administrativě. Herec, který proslul především jako akční hrdina Rambo nebo Rocky, se měl stát šéfem státního fondu na podporu umění (NEA). Stallone ale dal najevo, že by takovou nabídku odmítl, protože se hodlá raději věnovat záležitostem válečných veteránů.

Čtěte také: Trump přeje Izraelcům, Obama zase indiánům

Neobvyklé novoroční přání zveřejnil dnes sám budoucí americký prezident na twitteru. "Šťastný nový rok všem včetně mnoha mých nepřátel a těch, kteří proti mně bojovali a tak těžce prohráli," napsal Trump. "Prostě nevědí, co dělat. Láska!" dodal budoucí šéf Bílého domu.