"Hillary Clintonová je zřejmě tou nejvíce zkorumpovanou osobou, která se kdy ucházela o úřad prezidenta Spojených států," řekl realitní magnát s tím, že ministerstvo zahraničí provozovala jako svůj osobní investiční fond.

Miliardář rovněž obvinil někdejší první dámu a pozdější ministryni zahraničí, že její rozhodnutí jako šéfky diplomacie ovlivňovaly dary, které proudily rodinné nadaci Clintonových.

Volební štáb Hillary Clintonové veškerá Trumpova obvinění odmítl a označil je za politicky motivované očerňování. "To jediné, co Trump dnes nabídl, jsou další pokrytecké lži a bláznivé konspirační teorie," uvedl mluvčí Clintonové Glen Caplin.

Na Trumpova slova zareagovalo i americké ministerstvo zahraničí. To uvedlo, že neví o žádných důkazech, které by ukazovaly na nepravosti či snahu prosadit cizí vliv.

Realitní magnát také osočil Clintonovou ze špatného politického úsudku v úřadu ministryně zahraničí, neboť nezastavila vzestup teroristického hnutí Islámský stát, nedokázala udržet vůči Íránu tvrdé sankce či se jí nepodařilo předejít chaosu v Libyi. "Její rozhodnutí šířila smrt, zkázu a terorismus všude tam, kam vkročila," řekl Trump.

Vedle kritiky Clintonové se miliardář věnoval i tomu, co budou jeho priority pro prvních sto dní v Bílém domě. Mimo jiné chce jmenovat soudce, kteří podpoří ústavu Spojených států, zatímco Clintonová by podle něj do úřadu povolala radikály.

Chce rovněž pozměnit pravidla přistěhovalectví, aby nezaměstnaným Američanům zpřístupnil dobře placenou práci, postavit se státům, které při obchodování podvádějí, či podpořit domácí produkci energie, aby se snížila americká závislost na zahraničních zdrojích.