"Si Ťin-pching mi sdělil, že jeho setkání s Kimem proběhlo velmi dobře a že se Kim těší i na setkání se mnou," uvedl Trump. Dodal sice, že sankce vůči Severní Koreji budou i nadále pokračovat, ale současně vyjádřil optimismus. "Věřím, že Kim udělá to, co je správné pro jeho lid i pro celé lidstvo. Těšte se na naše setkání!" uvedl Trump na svém Twitteru. Informuje o tom CNN.

Bílý dům vydal v úterý v noci prohlášení, že požádal čínskou vládu, aby ho informovala o průběhu Kimovy návštěvy, a že informace obsahovaly i "osobní zprávu" Si Ťin-pchinga adresovanou Trumpovi. Bližší podrobnosti odmítl uvést. Už dříve během března ale potvrdil, že Trump přijal pozvání severokorejského vůdce Kim Čong-una ke vzájemné schůzce. Pozvání zprostředkovala ústně jihokorejská delegace ve Washingtonu.

"Vnímáme Kimovu návštěvu v Číně jako další důkaz, že naše kampaň maximálního tlaku vytváří vhodnou atmosféru pro dialog se Severní Koreou," uvedla tisková tajemnice Bílého domu Sarah Sandersová.

Severní Korea ještě musí zaslat oficiální pozvánku s tématy jednání. Pokud ke schůzce dojde, bude to první setkání amerického prezidenta s představitelem severokorejské diktatury.