"Sestavili jsme skvělý tým pro naše jednání se Severní Koreou, které se týká summitu, a navíc: Kim Jong-čchol, místopředseda Korejské strany práce, nyní míří do New Yorku. Solidní odpověď na můj dopis, děkuji!," uvedl Trump ve svém tweetu.

O něco později se v souvislosti s pokračováním vyšetřování o ruském vměšování do americké politiky ironicky omluvil, že musí začít věnovat svou energii jaderné Severní Koreji, špatným obchodním podmínkám, ekonomice, přestavbě armády a řadě dalších témat a ne zmanipulovanému "honu na ruské čarodějnice".

Místopředseda Korejské strany práce Kim Jong-čchol přistál v úterý na letišti v Pekingu, odkud bude následující den pokračovat do New Yorku poté, co absolvuje jednání s čínskými představiteli, uvedla jihokorejská tisková agentura Jonhap s odkazem na diplomatické zdroje. 

Cesta severokorejského vysokého představitele je součástí diplomatického rozruchu, který vypukl po znovuobnovení příprav summitu mezi Trumpem a vůdcem KLDR, jenž se má uskutečnit 12. června v Singapuru. Trump summit minulý čtvrtek zrušil, posléze však uvedl, že by jej bylo přece jen možné realizovat.

Kim Čong-un a Mun Če-in na dubnovém summitu Jižní a Severní Koreje
S Trumpem se chci setkat 12. června, opět ujistil vůdce KLDR Kim Čong-un
Donald Trump
Summit KLDR a USA je stále ve hře. Do Singapuru míří tým Bílého domu