Oba představitelé uspořádali 7. července oficiální dvouhodinovou bilaterální schůzku. Během ní Putin podle Trumpa popřel obvinění, že zasahoval do prezidentských voleb v USA v roce 2016.

Trump a Putin se poprvé sešli na summitu G20 během shromáždění dalších hlav států. Později uspořádali dvoustranné setkání, které bylo krátce otevřeno i novinářům.

Večer se oba muži zúčastnili večeře s představiteli G20. Putin seděl vedle první americké dámy Melanie Trumpové. Prezident USA k nim přišel na závěr večeře a mluvil s Putinem. Tento rozhovor byl dosud utajen.

"Neexistovala žádná druhá schůzka mezi prezidentem Trumpem a prezidentem Putinem, jen krátký rozhovor na konci večeře. Tvrzení, že se Bílý dům snažil skrýt druhé setkání, je falešný, škodlivý a absurdní," uvedl pro nagenturu Reuters zástupce Bílého domu.

Ve zveřejněném tweetu v neděli Trump řekl: "Příběh falešných zpráv o tajné večeři s Putinem je špatný. Všichni představitelé G20 a jejich manželky byli pozváni kancléřkou Německa".

Zprávy o konverzaci, které poprvé přinesl Ian Bremmer, šéf poradenské společnosti Eurasia Group, by mohly vyvolat nové obavy. Kongres a zvláštní komise totiž vyšetřují obvinění amerických zpravodajských služeb, že Rusko zasáhlo ve prospěch republikánského kandidáta Trumpa v průběhu prezidentského souboje.

Podle Trumpa žádná tajná dohoda neexistuje a Rusko rovněž zásahy do voleb odmítá.

Bremmer uvedl, že se Trump v polovině večeře zvedl ze židle a strávil asi hodinu soukromou konverzací s Putinem, které byl přítomný pouze Putinův překladatel.