Podle deníku The Washington Post zaslal Trumpův právník Charles Harder ve čtvrtek vydavateli knihy nazvané Fire and Fury (Ohnivá zloba) výzvu, v níž žádá okamžité ukončení dalšího šíření textu. Zároveň požaduje, aby Wolff „kompletně odvolal svá tvrzení“ a americkému prezidentu se veřejně omluvil. Žalobou pohrozil Trump i svému bývalému poradci Stephenu Bannonovi, na základě jehož výpovědí dílo vzniklo. 

„Steve Bannon nemá nic společného ani se mnou, ani s mým působením v prezidentském úřadu. Zdá se, že po svém odvolání nepřišel jen o zaměstnání, ale i o zdravý rozum,“ napsal americký prezident na svůj Twitter jen několik hodin poté, co britský deník The Guardian zveřejnil první úryvky z připravované knihy.

Ačkoli Donald Trump označil Bannona za „pouhého stážistu, jenž z Bílého domu vynášel falešné informace, aby stoupl v očích veřejnosti“, americká média nepochybují o tom, že právě tento muž byl ještě poměrně nedávno klíčovým poradcem amerického prezidenta. Mimo jiné měl Trumpovi navrhnout výstavbu zdi na hranicích mezi Spojenými státy a Mexikem.  

O tom, jak byl Bannon v minulosti pro Trumpa důležitý, svědčí i tweet amerického prezidenta ze srpna loňského roku: „Rád bych Stevu Bannonovi poděkoval za jeho služby. Stal se významnou součástí mé kampaně v době, kdy jsem bojoval s křivou Hillary Clintonovou,“ uvedl tehdy na Twitteru.

Podle deníku The Guardian popisuje kniha, jež se odvolává také na výpovědi dalších osob z Trumpova okolí, amerického prezidenta jako „rozmazlené malé dítě, které nerozumí povaze prezidentského úřadu a večery tráví konzumací cheesburgerů, sledováním televize a telefonováním se starými kamarády“.

Trumpa ale pobouřilo zejména tvrzení, že se vlastně vůbec nechtěl stát americkým prezidentem a předvolební kampaň chápal jako skvělou možnost, jak posílit vlastní značku. „Když si můj otec poprvé uvědomil, že by se skutečně mohl stát prezidentem, vypadal jako by se mu právě zjevil duch,“ cituje kniha Trumpova nejstaršího syna Donalda Trumpa mladšího.