Trong je zároveň generálním tajemníkem Komunistické strany Vietnamu, a je tudíž nejmocnějším politikem asijské země. Hlavním účelem pobytu Trumpa v Hanoji je však chystaná schůzka s Kimem. Podle údajů Bílého domu by se měla uskutečnit ve 18:30 místního času (12:30 SEČ).

Přivítání severokorejského vůdce Kim Čong-una ve vietnamském pohraničním městě Dong Dang, kam přijel svým speciálním vlakem.
Vlak vůdce KLDR Kima dorazil do Vietnamu. Trump přiletěl letadlem

Podle agentury AP Trump označil vztahy mezi USA a Vietnamem za příklad toho, čeho může dosáhnout Severní Korea, pokud se vzdá jaderných zbraní.

Trump a Kim mají po vzájemném uvítání v hotelu Metropole nejdříve hovořit asi 20 minut mezi čtyřma očima a následně se obě delegace sejdou k večeři, která by měla trvat přibližně půldruhé hodiny. Další jednání jsou plánována na čtvrtek.

Ohromný potenciál KLDR

Americký prezident dnes ráno na twitteru napsal, že Severní Korea bude prosperovat jako Vietnam, pokud se vzdá jaderných zbraní. Dodal, že potenciál je ohromný a pro jeho "přítele Kim Čong-una" jde o velkou příležitost, jaká v dějinách téměř nemá obdoby.

Na historické schůzce loni v červnu v Singapuru se Trump a Kim společně zavázali k úsilí o denuklearizaci Korejského poloostrova a k posílení míru v regionu. Ujednání ale neobsahuje konkrétní časové závazky a rozhovory od té doby mnoho nepokročily.

Donald Trump a Kim Čong-un na historickém summitu v Singapuru.
Trump bude s Kimem jednat o míru. Na jaderné odzbrojení prý nespěchá