Podle listu se Trump snažil skrze jednoho ze svých asistentů přimět právního poradce Bílého domu Donalda McGahna, aby ve veřejném prohlášení popřel dřívější informaci NYT.

Deník totiž v jednom lednovém článku napsal, že McGahn řekl vyšetřovatelům, že po něm prezident USA chtěl, aby předal ministerstvu spravedlnosti žádost o Muellerovo propuštění.

Sám McGahn se k Trumpově údajné snaze přimět ho k popření této informace nevyjádřil. Podle deníku ale "musel prezidentovi připomenout, že pana McGahna skutečně žádal o to, aby zajistil propuštění pana Muellera".

Trump se měl zajímat i o to, jak probíhal výslech bývalého personálního šéfa Bílého domu Reincea Priebuse a ptal se, jestli na něj "byli hodní". Bílý dům na žádosti o vyjádření k článku nereagoval.

Trump nicméně veřejně odmítá, že by se kdy pokoušel docílit Muellerova odvolání. Jeho vyšetřování se opírá o obvinění amerických tajných služeb vůči Rusku - to se mimo jiné mělo hackerskými útoky vměšovat do americké předvolební kampaně s cílem pomoci právě Trumpovi a uškodit jeho soupeřce o Bílý dům Hillary Clintonové.

Mueller se coby bývalý šéf Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) zaměřuje na otázku, zda případně existovala nezákonná ujednání mezi volebním týmem Trumpa a Moskvou.

Prezident opakovaně označil vyšetřování za hon na čarodějnice.