Podle mluvčí Bílého domu Sarah Sandersové byla hlavním tématem dnešní asi devadesátiminutové schůzky Trumpa s emisarem KLDR právě příprava summitu a likvidace jaderného arzenálu. "Pan prezident se na další schůzku s vůdcem KLDR velmi těší," dodala Sandersová. 

Kim Čong-un a Donald Trump na historickém summitu v Singapuru.
Kim Čong-un poslal Trumpovi smířlivý vzkaz o jaderných jednáních

Podle zpravodajského serveru BBC dovezl Kim Jong-čchol šéfovi Bílého domu osobní dopis, jehož autorem je sám severokorejský vůdce. 

Další schůzka vrcholných představitelů obou zemí by se mohla konat ve Vietnamu. Alespoň o tom spekují některá média. Tyto zprávy podporuje i fakt, že severokorejský vůdce má podle agentury Reuters v únoru přijet do Vietnamu na oficiální státní návštěvu.

Úsilí o denuklearizaci Korejského poloostrova

Trump a Kim se poprvé setkali na historické schůzce loni v červnu v Singapuru. Společně se zavázali k úsilí o denuklearizaci Korejského poloostrova a k posílení míru v regionu. Ujednání však neobsahuje konkrétní časové závazky a rozhovory od té doby o mnoho nepokročily.

Seznam svých jaderných kapacit a informaci o velikosti svého jaderného arzenálu, které Washington očekává, KLDR zatím svým partnerům neposkytla.

Kim Čong-un a Mun Če-in
Navštívím Soul, potvrdil Kim Čong-un. Příští rok chce více summitů