Podle Trumpa se toho od posledního summitu mnoho změnilo. „Naši rukojmí byli puštěni domů, skončilo jaderné zbrojení a za posledních 15 měsíců nedošlo k odpálení jaderné rakety," řekl. Dodal také, že kdyby nebyl zvolen prezidentem, Spojené státy by nyní byly se Severní Koreou ve válce. 

„Ještě je potřeba udělat hodně práce, ale můj vztah s Kim Čong-unem je dobrý, sejdeme se 27. a 28. února ve Vietnamu," potvrdil americký prezident.

O tom, že další schůzka vrcholných představitelů obou zemí by se mohla konat ve Vietnamu, spekulovala některá americká média již dříve. Tyto zprávy podporoval i fakt, že severokorejský vůdce má podle agentury Reuters v únoru přijet do Vietnamu na oficiální státní návštěvu.

Historická schůzka

Trump a Kim se poprvé setkali na historické schůzce loni v červnu v Singapuru. Společně se zavázali k úsilí o denuklearizaci Korejského poloostrova a k posílení míru v regionu. Ujednání však neobsahuje konkrétní časové závazky a rozhovory od té doby o mnoho nepokročily.

Seznam svých jaderných kapacit a informaci o velikosti svého jaderného arzenálu, které Washington očekává, KLDR zatím svým partnerům neposkytla.

Trump podle serveru Politico rovněž řekl, že na únor plánuje schůzku s čínským prezidentem. Z jeho slov nebylo zřejmé, zda i tento summit se uskuteční ve Vietnamu. Jednání se bude konat v době, kdy experti obou zemí diskutují o podmínkách nové obchodní dohody. Příměří v americko-čínské obchodní válce platí do 1. března.